Laenu summa

Hüpoteeklaenu summa ettevōtetele on 3 000 eurost kuni 500 000 euroni.

LAENU Tähtaeg

Laenu tagasimakse tähtaeg on ühest kuust kuni 60 kuuni. 

Asukoht

Kinnisvara asukohale pole piiranguid. Lepinguid koostame üle Eesti. 

Väärtus

Maksame kuni 80% kinnisvara väärtusest- sõltuvalt asukohast ja reaalsest turu nõudlusest.

Hüpoteeklaenu tagatised:

 • Mets
 • Maa
 • Korter
 • Maja
 • Tööstushoone

Hüpoteeklaen on valdavalt pikaajaline laen kinnisvara tagatisel, millega kaasneb notari poolt tõestatud hüpoteegi seadmine tagatisele. Hüpoteegi seadmine on vajalik, et tagada laenusaaja rahaliste kohustuste täitmine laenuandja ees. Hüpoteeklaen sobib peamiselt ettevōtetele suuremate summade taotlemiseks, kuid Laenukeskus pakub kinnisvara tagatisel ka väiksemaid laene.

Väljastame valdavalt lühiajalisi laenusid kuni 3 aastaks, aga kinnisvara tagatisel laenude puhul tulevad kokkuleppe korral kõne alla ka pikaajalisemad tagasimaksegraafikud. Hüpoteeklaenud ei ole meie ettevõtte prioriteet, pakume seda kui lisavõimalust laenu saamiseks. Sellepärast soovitame kinnisvaralaenude puhul pöörduda ikkagi pankade poole, kus on kõige soodsamad protsendid ning pikimad võimalikud tähtajad. 

Soov leida lisaressurssi unistuste või äriplaanide realiseerimiseks? Laenukeskus aitab hädast välja! Tutvu ka meie teiste laenudega:  autolaen faktooring liising tehnikalaen, ärilaen. Küsimuste korral saad meie kogenud meeskonnaga ühendust võtta  SIIN.

Hüpoteeklaenu otstarve

Hüpoteeklaenu kasutatakse sageli kinnisvara soetamiseks ja renoveerimiseks, aga selle sihtotstarve pole rangelt piiratud – võite seda kasutada ka muude suuremate väljaminekute sh äritegevuse rahastamiseks. Kuna hüpoteeklaen on kinnisvaraga tagatud, saab pakkuda soodsamaid laenutingimusi võrreldes näiteks enamiku väikelaenudega. 

Hüpoteeklaen kinnisvara soetamiseks

Kinnisvara ostmine ning sellesse investeerimine on muutumas aina populaarsemaks ning otsitakse viise, kuidas seda endale ettevõttele võimaldada. Hüpoteeklaenud on levinud viis mitmesuguste kinnisvaraga seotud investeeringute rahastamiseks, näiteks kodu ostmiseks või ehitamiseks ning olemasoleva kinnisvara renoveerimiseks. Hüpoteeklaen võib olla ideaalne lahendus, kui on soov investeerida kinnisvarasse, kuid ei ole koheselt piisavaid vahendeid. 

Laen kinnisvara tagatisel: eelised

Laen kinnisvara tagatisel võimaldab laenuintressid hoida võrdlemisi madalal, kuna hüpoteegi seadmine tagab laenuandjale kindlustunde. Samal põhjusel on võimalik pakkuda ka suuremat laenusummat. Kinnisvara ehk kinnisasjana peetakse silmas nii elu- ja tööstushooneid kui ka metsa ja maad. 


Mis on kinnisvaralaen?

Kinnisvaralaen on sisuliselt mistahes eesmärgil võetud laen, mille tagatiseks antakse kinnisvara. Sõltuvalt laenu eesmärgist ja sellest, kui palju raha vajatakse, võivad sobida eri tüüpi laenud, mille tingimused ja intressimäärad on erinevad. Igal laenutüübil on neile omased nõuded ning enne laenuotsuse tegemist on oluline pöörata tähelepanu laenutingimustele.

Näiteks, kui on soov osta maja või ehitada seda nullist, siis on hea valik pikaajaline laen, mille intressimäärad on fikseeritud. Kinnisvaraga tagatud laenude tagasimakse periood on enamasti 20-30 aastat. Teisest küljest, kui tahetakse olemasolevat kinnisvara parandada või täiustada, siis võivad sobida pigem lühema tähtajaga laenud. Tagatisega laen annab laenuandjale usalduse ja kindlustunde, et kokkuleppest peetakse kinni.

Mis on kodulaen?

Mõisteid “hüpoteeklaen”, “eluasemelaen” ja “kodulaen” kasutatakse sageli sünonüümidena, kuid need ei tähenda täpselt sama asja. Hüpoteeklaen on laen kinnisvara tagatisel, mida tihti küll kasutatakse kinnisvara ostmiseks, kuid mille sihtotstarve pole otseselt piiratud. Kodulaen on teatud tüüpi hüpoteeklaen, mida kasutatakse spetsiaalselt eluaseme või muu kinnisvara ostmiseks.

Kodulaen on laen mille pank, hüpoteeklaenu firma või muu finantsasutus annab eluaseme, esmase elukoha, teise elukoha või investeerimiselamu ostmiseks. Kodulaenu puhul annab kinnisvara omanik (laenuvõtja) omandiõiguse üle laenuandjale tingimusel, et omandiõigus läheb pärast laenu lõppmakse tasumist ja muude hüpoteegi tingimuste täitmist omanikule tagasi.

Kodulaen on üks levinumaid laenu vorme ja see on ka üks soovitatavamaid. Kuna tegemist on tagatud võlaga ehk vara toimib laenu tagatisena, on hüpoteeklaenude intressimäärad madalamad kui peaaegu kõigil muudel laenudel, mida üksiktarbija võib leida. 

Kodulaenu taotlemise protsess pankadest on sarnane hüpoteeklaenu taotlemisega. Pangad kiidavad heaks või lükkavad tagasi laenutaotlused laenuvõtjate krediidiprofiili skooride põhjal. Kodulaenu taotlejad peaksid oma krediitivõimekust korrastama, pöörates erilist tähelepanu võlgade ja sissetulekute suhte vähendamisele ning viiviste kõrvaldamisele.

Refinantseerimine kinnisvara tagatisel

Refinantseerimine kinnisvara tagatisel on võimalus ühendada oma varasemad laenud sobivamatel tingimustel laenu vastu. Olgu eesmärgiks laenuintressi vähendamine, laenuperioodi muutmine või erinevate laenude koondamine üheks. Kinnisvara tagatisel refinantseerimine võimaldab soodsamaid tingimusi, kuna tagatise abil on maandatud laenuandja riskid. 


Kuidas erinevad kinnisvara laenude tingimused eraisikule ja ettevõttele?

Kui eluaseme laen ostetava kinnisvara tagatisel antakse tavaliselt või reegline ikkagi eraisikustlaenuvõtjatele, siis kommertskinnisvara laene antakse sageli äriüksustele (nt ettevõtted, arendajad, usaldusühingud, fondid ja usaldusfondid). Need üksused moodustatakse sageli ärikinnisvara omamise eesmärgil.

Majandusüksusel ei pruugi olla finantsseisundit ega krediidireitingut. Sel juhul võib laenuandja nõuda üksuse käsundiandjatelt või omanikelt laenu tagatist. See annab laenuandjale garantii, et nad saavad laenu laenuvõtja maksejõuetuse korral tagasi. Kui laenuandja seda tüüpi tagatist ei nõua ja vara on ainsaks sissenõudmise vahendiks laenu maksejõuetuse korral, nimetatakse võlga regressivabaks laenuks. See tähendab, et laenuandjal ei ole tagasinõudeid kellegi ega millegi muu vastu, kui vara.

Laenukeskus on aidanud üle 15 000 kliendil üle Eesti oma finants-unistusi ellu viia. Oleme finantseerinud hulgaliselt, ärikinnisvara oste, kinnisvara arendusi ja muid ettevõtetele vajalikke kinnisvaralaene. Laenukeskusest on võimalik saada laen kinnisvara tagatisel Tartus, Tallinnas, Pärnus ja mujal üle Eesti. Meie laenuvõimalused võivad arendada kliendi ettevõtlust, investeerides alustavasse ettevõttesse omakapitali või andes kriitilisi käibekapitalilaene, et panna ettevõte liikuma. Leiame parimad kinnisvara laenud kõigile! Olgu selleks soodne laen kinnisvara tagatisel, kinnisvara laen ettevõttele või mõni muu laen kinnisvara soetamiseks.

Ärilaen kinnisvara tagatisel

Kinnisvara tagatisel laen ettevõttele on ärilaen, mille puhul annab ettevõte laenu tagatiseks näiteks hoonestamata maa või kinnisvara. Kinnisvara tagatisel ärilaenu saab kasutada suuremaid investeeringuid nõudvate projektide rahastamiseks, ettevõtlusega alustamiseks või käibe kasvatamiseks. Laenusumma on kuni 500 000 € ning tagasimakse tähtaeg kuni 5 aastat. 

Kinnisvara tagatisel ärilaen vs eluasemelaen?

Ärilaenud on lühema perioodiga võrreldes eluasemelaenudega. Ärilaenud kestavad viis kuni 20 aastat. Samas, kui eluasemelaenud sageli 30 aastat. Ärilaenude intressimäärad kipuvad olema kõrgemad. Kuigi see võib laenuandjast sõltuvalt erineda. Kindlasti peaks neid erinevusi arvesse võtma, kui kaalutakse erinevatesse kinnisvara tüüpidesse investeerimist.

Ärikinnisvaralaen:

 • Ärikinnisvaralaene antakse tavaliselt äriüksustele (ettevõtted, arendajad, usaldusühingud, fondid ja usaldusfondid).
 • Ärilaenud on tavaliselt vahemikus viis aastat või vähem kuni 20 aastat. Kusjuures amortisatsiooniperiood on sageli pikem kui laenu tähtaeg.
 • Ärilaenu laenusumma ja tagatise väärtuse suhe jääb üldiselt vahemikku 65–80%.

Eluasemelaenud:

 • Eluasemelaenud antakse tavaliselt üksikisikust laenuvõtjatele.
 • Eluasemelaenu puhul tasutakse võlg tasutakse regulaarsete osamaksetena teatud aja jooksul. Kõige populaarsem eluasemelaen on 30-aastane fikseeritud intressimääraga laen, mis on tagatud hüpoteegiga.
 • Teatud eluasemelaenude puhul on lubatud kõrge laenusumma ja tagatise väärtuse suhe – isegi kuni 100%.


Hüpoteeklaenu intressid ja muud tasud

 • Intress alates 1,7%
 • Lepingutasu puudub
 • Tagatise hindamist me reeglina ei nõua ja sel juhul puudub ka hindamistasu. Kui objekti on raske hinnata, tuleb tellida eksperthinnang
 • Lepingut saab varem lõpetada, ilma et peaksite tasuma leppetrahve või tuleviku intresse
 • Lepingut saate lõpetada päevapealt, etteteatamise kohustust ei ole (pankadel tavaliselt 3 kuud)
 • Klient tasub hüpoteegi seadmise kulud ja notarikulud
 • Kindlustus pole kohustuslik

Tingimused hüpoteeklaenu taotlemiseks

 • Eesti Vabariigi resident ja täisealine Eesti Vabariigi kodanik
 • Laenusumma 3 000 – 500 000 eurot
 • Laenu periood kuni 5 aastat
 • Laenu tagastamine on võimalik annuiteetlaenu põhimõttel, tasudes igakuiselt ühesuuruste maksetega nii intressi kui ka laenusummat
 • Laenu saab tagasi maksta ka nii, et maksate ainult intresse ja põhisumma tasute laenulepingu lõppedes
 • Positiivse laenuotsuse korral saate mugavalt oma laenulepingu meiega sõlmida kodust väljumata ID- kaardi või Mobiili ID abil. Samuti saate tulla meie kontorisse.

Saatke meile taotlus kinnisvara andmetega

Hindame saadud andmeid

Tingimuste sobivusel sõlmime lepingu

Notar kinnitab tehingu

Raha kantakse arvele

Kui olete meiega lepingu sõlminud, siis jääb teil ainult tasuda oma laenumakseid. Juhul, kui satute maksetega raskusesse, saate meie käest taotleda maksepuhkust. Maksepuhkus tähendab, et maksate ainult intresse ja ei maksa põhiosa, mis muudab olemasoleva makse väiksemaks ja seega on seda lihtsam tasuda. 


This is a success preview text.

This is a error preview text.

Vastame taotlusele 24 tunni jooksul tööpäevadel. Kui teile pole vastust tulnud hiljemalt selle ajaga, siis palun helistage või saatke mail: tartu@laenukeskus.ee

Hüpoteeklaenu taotlemine võtab vähem kui minuti!