Laenu summa

Autolaenu summa ettevōttele on 3 000 eurost kuni 100 000 euroni.

LAENU Tähtaeg

Autolaenu tähtaeg on ühest kuust kuni 36 kuuni.

TAGATISE vanus

Tagatiseks oleva auto vanus kuni 14 aastat. Eriotstarbelise sõiduki või muu väärtusliku tehnika puhul ei oma vanus tähtsust.

Väärtus

Maksame kuni 75% tagatise väärtusest, sõltuvalt vanusest ja seisukorrast.

Autolaenu tagatised:

 • Autod
 • Mototehnika
 • Veoautod
 • Põllumajandustehnika
 • Metsatehnika
 • Haagised
 • Veesõidukid

Autolaen ehk laen auto tagatisel kuulub oma lihtsuse ja kiiruse poolest enimkasutatud laenude hulka Laenukeskuses. See sobib ideaalselt klientidele, kellel on olemas sõiduk, mille omanikuna ollakse märgitud tehnilises passis. Liisingus olevat autot tagatisena ei saa kasutada. Laenusumma on alates 3000 eurost kuni 100 000 euroni ja tähtajad kuni 3 aastat. 

Autolaenu sihtotstarve

Laenukeskuse autolaen on laen auto tagatisel, mille sihtotstarve ei ole piiritletud. Autolaenu võib kasutada mõne mootorsõiduki ostmiseks, aga ka mistahes muuks otstarbeks. Tagatiseks võib lisaks autole olla ka mõni muu sõiduk. 

Autopant

Autopant on termin, mida samuti kasutatakse, et kirjeldada laenu auto tagatisel. Sisuliselt ongi tegemist ühe ja sama teenusega – laenu saamiseks panditakse ehk antakse tagatiseks oma auto või muu sõiduk. Panditav sõiduk jääb kas Laenukeskuse hoole alla parklasse või laenuvõtja kasutusse – sellest olenevad ka laenutingimused. Kui sõiduk jääb laenuvõtja kasutusse, on tal kohustus seda laenuperioodi jooksul heaperemehelikult hooldama, vältides kahjustumist ja väärtuse vähenemist. 

Laen auto ostuks: autolaen või autoliising

Autolaenu otstarve võib olla uue auto soetamine, mis on üks suuremaid väljaminekuid pärast oma kodu ostmist. Enne autolaenu võtmist on oluline mõista, millised on ootused ning tingimused uuele masinale. Kuidas krediit mõjutab laenu saamist ja kuidas võib autolaen mõjutada krediiti ja üldist rahalist seisu? Need on olulised detailid, mida eelnevalt järgi uurida, kui on plaanis taotleda laen auto ostmiseks. Kindlasti tuleb meeles pidada, et auto ostu laen on lisakohustus, millega tuleb arvestada.

Pakume ettevõtetele ka autoliisingu võimalust. Autoliising erineb autolaenust konkreetsema sihtotstarbe poolest – autolaenu puhul otsustab laenuvõtja ise, mida laenurahaga teeb, liisingu puhul on lepinguesemeks sõiduk. Oluline erinevus on ka see, et ostes sõiduki autolaenu abil, saate sõiduki omanikuks, kuid liisingu puhul on lepinguperioodil omanikuks liisinguandja ning liisinguvõtja vaid kasutaja. 

Kui on soov osta uut või kasutatud autot, refinantseerida oma autolaenu teiselt laenuandjalt, siis  Laenukeskus on selleks, et aidata. Vahet pole millisest kohast Eestis – Tartus, Tallinnas ning ka muudes Eesti linnades koos parimate laenutingimustega. Meilt on võimalik saada laen unistuste auto ostuks.

Mis on auto järelmaks?

Auto järelmaks on kokkulepitud summa, mida peab laenu kustutamiseks laenuandjale igakuiselt tagasi maksma. Järelmaksu võttes võib olla vajalik võtta käendaja ehk kelleks peab olema ettevōte, kes on seaduslikult kohustatud järelmaksu tagasi maksma, kui laenu võtjal ei ole võimalik seda mingil põhjusel ise teha. 

Kas on võimalik saada auto järelmaks maksehäirega? Üldiselt ei ole sel juhul järelmaksu ja laenu saamine võimalik, sest enamik laenupakkujaid ei anna maksehäirete korral laenu ega järelmaksu. Kui tagatise väärtus on piisav, võime Laenukeskuses siiski kaaluda laenu andmist – võta meiega ühendust!

Mida enne autolaenu võtmist teha?

Enne otsuse tegemist on mõistlik üle vaadata majanduslikud kohustused ning kaaluda kõiki rahalisi võimalusi. Kui peale lepingu tingimustega tutvumist on küsimusi – meie kogenud meeskond on valmis aitama. Leiame igaks olukorraks sobivaima lahenduse!

Kindlasti peab olema kindel selles, et kõik tingimused on arusaadavad, enne, kui otsustatakse oma ettevōttele autolaenu võtta. Kindlasti peaks üle vaatama ning veenduma, et on täielik arusaam järgnevast:

 1. laenu kogumaksumus,
 2. kinnitus enda laenu sobilikkusest,
 3. intressimäärade uurimine,
 4. laenu pikkus,
 5. rahastamine vastavalt oma võimetele,
 6. muud rahalised kohustused, millega tuleb arvestada,
 7. parimaid rahastamisvõimalused,
 8. sissemakse ettevalmistus.


Kuidas taotleda autolaenu Tartus või Tallinnas?

Kui tegemist on autoostuga, siis on tõenäoliselt vaja ka autolaenu. Laenu saamine uue või kasutatud auto ostmiseks võib tunduda hirmutav ning keeruline protsess, kuid tegelikult on see palju kergem, kui arvata võib. Finantseerimise saab korraldada kas omal käel või esinduse kaudu. Kuigi edasimüüjate rahastamine võib olla lihtsaim viis auto ostu rahastamisel, ei ole see alati kõige odavam. Enne otsuse tegemist tuleb veenduda, et valituks osutub parim autolaenu pakkuja, kes vastab nõudmistele ning ootustele. Kindlasti peaks pöörduma erinevate laenuandjate poole, et teada saada, millised intressimäärad on krediidi- ja finantsolude põhjal sobilikud.

Enne taotlemist on vaja täita teatud tingimused:

 • Eesti Vabariigi  resident ja täisealine Eesti Vabariigi kodanik või elamisloa alusel Eestis viibiv isik.
 • Summad alates 3 000 eurost kuni 100 000 euroni.
 • Autolaen Eestis perioodi pikkus kuni 3 aastat.
 • Laenu tagastamine on võimalik annuiteetlaenu põhimõttel. Tasudes igakuiselt ühesuuruste maksetega nii intressi kui ka laenusummat.
 • Laenu saab tagasi maksta ka nii, et makstakse ainult intresse ja põhisumma tasutakse laenulepingu lõppedes.
 • Positiivse laenuotsuse korral saab mugavalt oma laenulepingu sõlmida kodust väljumata ID- kaardi või Mobiili ID abil (sõltuvalt lepingu tüübist). Samuti saab seda teha, tulles meie kontorisse.
 • Sõiduk ei tohi eelnevalt olla liisingus. 
 • Autod ja tehnika võib olla kuni 20 aastat vana. Kuid kui tegu on eriotstarbelise sõiduki või muu tehnikaga, millel on oluline väärtus, siis vanus ei oma tähtsust

Laenukeskusest saab suurepäraste intressimääradega autolaenud, 100% rahastamist ja eksklusiivseid allahindlusi. Läbi meie saab lõpuks lõpetada unistamise ja hakata oma uue autoga sõitma. Läbi Laenukeskuse on võimalik saada sobiv autolaen. Ükskõik, kas plaanis on osta uus või kasutatud auto. Laenukeskusel on soovide rahastamise jaoks erinevad valikud. Soodne autolaen ootab!

Tutvu ka meie teiste laenudega:  kinnisvaralaen faktooring liising tehnikalaen.

Autolaenu intressid ja muud tasud

 • Intress alates 2,7%
 • Lepingutasu puudub (sõltuvalt lepingu tüübist)
 • Hindamist me reeglina ei nõua ja sel juhul puudub ka hindamistasu. Tagatise puhul, mida meil on raske hinnata, tuleb tellida eksperthinnang
 • Lepingut saab varem lõpetada, ilma et peaksite tasuma leppetrahve või tuleviku intresse
 • Lepingut saate lõpetada päevapealt, etteteatamise kohustust ei ole (pankadel tavaliselt 3 kuud)
 • Klient tasub vajadusel ARK kulud (seda juhul, kui sõiduk vormistatakse Laenukeskuse nimele)
 • Kindlustus pole kohustuslik
 • Juhul, kui klient soovib sõiduki laenuperioodiks parklasse jätta, tasub ta lisaks parklakulud.

Tingimused autolaenu taotlemiseks

 • Eesti Vabariigi resident ja täisealine Eesti Vabariigi kodanik
 • Laenusumma alates 3 000 eurot kuni 100 000 eurot
 • Autolaenu periood kuni 3 aastat
 • Laenu tagastamine on võimalik annuiteetlaenu põhimõttel, tasudes igakuiselt ühesuuruste maksetega nii intressi kui ka laenusummat
 • Laenu saab tagasi maksta ka nii, et maksate ainult intresse ja põhisumma tasute laenulepingu lõppedes
 • Positiivse laenuotsuse korral saate mugavalt oma laenulepingu meiega sõlmida kodust väljumata ID- kaardi või Mobiili ID abil (sõltuvalt lepingu tüübist). Samuti saate tulla meie kontorisse
 • Sõiduk ei tohi eelnevalt olla liisingus
 • Sõiduautod võivad olla kuni 14 aastat vanad. Tehnika ja veoautod võivad olla kuni 20 aastat vanad, kuid kui tegu on eriotstarbelise sõiduki või muu tehnikaga, millel on oluline väärtus, siis vanus ei oma tähtsust

Saatke meile autolaenu taotlus

Hindame saadud andmeid

Lepingu sõlmimine

Raha kantakse arvele

Kui olete meiega lepingu sõlminud, siis jääb kliendil ainult tasuda oma laenumakseid ja juhul, kui satute maksetega raskusesse, saate Laenukeskusest taotleda maksepuhkust. Maksepuhkus tähendab, et maksate ainult intresse ja ei maksa põhiosa, mis muudab olemasoleva makse väiksemaks ja seega on kliendil seda lihtsam tasuda. 


This is a success preview text.

This is a error preview text.

Vastame taotlusele 24 tunni jooksul tööpäevadel. Kui teile pole vastust tulnud hiljemalt selle ajaga, siis palun helistage või saatke mail: tartu@laenukeskus.ee

Autolaenu taotlemine võtab vähem kui minuti!